11 Temmuz 2019 , Perşembe

Özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), her yıl özel okullarda öğrenim görmek isteyen öğrencilere eğitim desteği kapsamında teşvik ödemesi yapıyor. Teşvik başvurusundan faydalanmak isteyen aileler ve özel okulda eğitim görmek isteyen öğrenciler için konuyla alakalı detaylar merak konusu. Bu detaylar arasından en öne çıkanı ise özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır sorusu.

Milli Eğitim Bakanlığının özel okullarda öğrenim görecek öğrenciler için ayırdığı ödenekten faydalanmak isteyen öğrenciler ve velileri için başvuru süreciyle alakalı araştırma yapıyor. İşte özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı.

ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakanlık, okul öncesi eğitim kurumları da dahil olmak üzere ilkokul, temel lise, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında eğitim görecek olan öğrencilere her yıl düzenlenen miktarlarda teşvik ödemesi yapıyor.

Yaşı 48-66 ay arasında olup, okul öncesi özel eğitim kurumlarına kayıt yaptıracak öğrenciler kayıtlı oldukları okuldan yada e-okul sitesindeki özel kurumlar eğitim ve öğretim desteği menüsünden başvurularını gerçekleştirebilir.

Öğrencinin herhangi bir okulda kaydı yoksa öğrencinin velisi, okul kaydını yaptırarak başvuruda bulunabilir.

İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyinde ise öğrencinin kayıtlı olduğu okul müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekiyor.

İLK SEN ÖĞREN

Okullar ile ilgili güncel duyurulardan anında haberdar olmak için bültene abone olun.
© Okulumu Seç - OkulumuSec.com 2017 | TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI ÖZEL OKUL ARAMA PLATFORMU

GİRİŞ YAP

OkulumuSec.com Üyeliğin Yok mu? Üye Ol

ÜYE OLOkulumuSec.com Üyeliğin Var mı? Giriş Yap

""